دسته‌بندی نشده

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست ؟

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست
.

امروزه در بازار ، ماشین های ظرفشویی به دو نوع مختلف تقسیم می شوند . نوع اول ، ماشین ظرفشویی خانگی می باشد و نوع دوم ، ماشین ظرفشویی صنعتی می باشد . اغلب مردم با ماشین ظرفشویی خانگی آشنایی دارند و در آشپزخانه هایشان از آن ها استفاده می کنند .

ماشین ظرفشویی های خانگی همان طور که از نامشان مشخص است ، در آشپزخانه های منازل به کار می روند . این ماشین های ظرفشویی ، در دو نوع متفاوت تولید و عرضه می شوند . دو نوع آن عبارتند از ماشین ظرفشویی خانگی رو میزی ، و ماشین ظرفشویی خانگی زمینی . ماشین های ظرفشویی خانگی در چهار سایز مختلف 8 نفره ، 12 نفره ، 24 نفره و 36 نفره به بازار عرضه می شوند . همچنین باید گفت که نوع خانگی ماشین های ظرفشویی ، برای شست و شوی ظرف ها ، دو ساعت زمان نیاز دارند . اما نوع دیگر ماشین های ظرفشویی ، ماشین ظرفشویی صنعتی می باشد . به دلیل آن که مصرف اغلب مردم ماشین های ظرفشویی خانگی می باشد ، ممکن است این سوال پیش بیاید که ماشین ظرفشویی صنعتی چیست ؟ در ادامه به شما این نوع ماشین ظرفشویی را به طور کامل معرفی خواهیم کرد

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست ؟

در پاسخ به این سوال که ماشین ظرفشویی صنعتی چیست ، باید گفت که کاربرد و هدف استفاده ی ماشین ظرفشویی صنعتی با ماشین ظرفشویی خانگی یکسان می باشد و هدف هر دو همان طور که مشخص است ، شست و شوی ظروف می باشد . اما گاهی در برخی مکان ها ، نیازمند آن هستیم که وقت و زمانمان برای شست و شوی ظرف ها هدر نرود و در زمان خیلی کم ، ظرف های زیادی شسته شوند . ماشین ظرفشویی صنعتی بر خلاف ماشین ظرفشویی خانگی که زمان زیادی را صرف شستن ظرف ها می کند ، زمان کمی را از شما می گیرد تا ظرف ها را بشوید .

از ماشین ظرفشویی صنعتی در مکان های مختلف و متعددی استفاده می شود . مکان هایی مانند رستوران ها ، بیمارستان ها ، هتل ها ، کافی شاپ ها ، کترینگ ها و . . . . در واقع می توان گفت که ماشین ظرفشویی صنعتی دستگاهی می باشد که جهت شست و شوی تجهیزات و لوازم آشپزخانه در حجم و مقدار زیاد به کار می رود .

انواع مختلف ماشین ظرفشویی صنعتی چیست ؟

این ماشین ظرفشویی در نوع های مختلف تولید ، و به بازار عرضه می شود . انواع ماشین ظرفشویی صنعتی عبارت است از :

1 . ماشین ظرفشویی صنعتی زیر کانتری :

این ماشین های ظرفشویی معمولا در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند ، که فضای کافی برای ماشین ظرف شویی بزرگ نیست . کافی شاپ ها رستوران ها با فضای کوچک ، بهتر است که از این نوع ماشین ظرفشویی استفاده کنند . این ماشین ظرفشویی با توجه به این که دارای حجم کوچک تری نسبت به دیگر ماشین های ظرفشویی صنعتی است ، مقدار ظرف کم تری را نیز می تواند شست و شو کند . ویژگی های ماشین ظرفشویی صنعتی زیر کانتری به طور مختصر به شرح زیر می باشد :

. دارای ابعاد کوچک می باشد و نصب آن در محیط های کوچک و پِرتی بسیار راحت می باشد .

. هر سبد آن برای شست و شو ، تنها سه دقیقه ( معادل 180  ثانیه ) از شما زمان می گیرد .

. برای شست و شوی ظروف عادی مانند قاشق ، چنگال ، کاسه ، بشقاب ، لیوان و . . . بسیار مناسب می باشد . ( برای ظروف بسیار بزرگ خدماتی به هیچ وجه توصیه نمی شود . )

. این ماشین های ظرفشویی به طور استاندارد و کلی برای شست و شوی 540 قطعه و یا بشقاب ، طراحی می شوند .

. ماشین ظرفشویی صنعتی مدل زیر کانتری ، انرژی بسیار کمی مصرف می کند و دارای گرید مصرفی A+ می باشد .

. این ماشین ظرفشویی ، دارای پمپ مجزا برای آب کشی ظرف ها می باشد .

. دارای ارتفاع کم می باشد و از این جهت برای استفاده در مکان هایی که فضای کمی دارند ، بسیار مناسب می باشد .

. در هر دوره ی شست و شو تنها 2 لیتر آب مصرف می کند و این امر به صرفه جویی در مصرف آب بسیار کمک می کند .

. دارای ظاهری بسیار زیبا و شیک می باشد و مناسب فضا های لوکس نیز می باشد .

 2 . ماشین ظرفشویی صنعتی مدل ایستاده ( تمام اتوماتیک ) :

ماشین ظرفشویی صنعتی مدل ایستاده که به آن مدل تمام اتوماتیک نیز می گویند ، قابلیت جای گیری در دیواره های کم عرض را دارد . درب آن به سمت بالا باز می شود و این خصوصیت باعث می شود که فضای کم تری را اشغال کند . همچنین قابل ذکر است که سرعت شست و شوی ظرف ها در ماشین ظرفشویی صنعتی مدل ایستاده ، بسیار مناسب است . به طوری که هر سبد ظرف به ظرفیت 1000 قطعه و یا بیش تر را ، در تنها یک دقیقه به درستی و عالی شست و شو می کند . اگر این نوع ماشین ظرفشویی را خریداری می کنید ، باید این نکته را بدانید که هنگام خرید ، همراه با آن میز های خروج و ورود آن ها را نیز خریداری کنید .

شایان ذکر است که ماشین ظرفشویی صنعتی مدل تمام اتوماتیک دارای خشک کن ، به عنوان کامل ترین و پیشرفته ترین نمونه ی ماشین ظرفشویی صنعتی شناخته می شود  .

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست

 3 . ماشین ظرفشویی صنعتی مدل تونلی  ( نیمه اتوماتیک ) :

از این مدل ماشین ظرفشویی ، برای ظرفیت های متوسط استفاده می شود . یعنی در واقع در جایی استفاده می شود که نه زیاد ظرف برای شست و شو جمع می شود و نه کم . برای مثال در مکان هایی مانند کافی شاپ ها ، رستوران ها ، کترینگ ها ، هتل ها ، تالار ها و . . . به کار می رود . باید گفت که در واقع واژه ی تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک ، به دخالت انسان در فرآیند شست و شو اشاره دارد . در مدل تمام اتوماتیک تمام فرآیند شست و شو توسط دستگاه انجام می شود ؛ اما در مدل نیمه اتوماتیک ، بخشی از فرآیند و کار های مربوط به شست و شو ، توسط نیروی انسانی و پرسنل آشپزخانه صورت می گیرد .

4 . ماشین ظرفشویی صنعتی مدل ریلی ( دارای دو نوع خود کار و یا نیمه خود کار ) :

این ماشین های ظرفشویی هر سبد را طی 40 الی 45 ثانیه شست و شو می کنند . این نوع از ماشین ظرفشویی صنعتی ، سریع ترین مدل به حساب می آید . ماشین ظرفشویی صنعتی مدل ریلی ، بسته به نیاز مشتریان و کار فرمایان ، در تعداد بشقاب های مختلف و دل خواه تولید ، و به بازار عرضه می شوند . از این مدل ماشین ظرفشویی های صنعتی معمولا در مکان هایی مانند : بیمارستان ها ، مرکز های درمانی ، هتل های بزرگ و مجلل ، مجموعه های رفاهی و یا خدماتی مجلل و بزرگ و . . .  استفاده می شود . ویژگی های این ماشین ظرفشویی به طور مختصر ، به شرح زیر می باشد :

. داشتن سرعت بالا در شست و شوی ظروف و تجهیزات آشپزخانه 

. داشتن ظرفیت ها و حجم های بالا برای شست و شو .

. ماشین ظرفشویی صنعتی مدل ریلی همان طور که از نام آن مشخص است ، دارای ریل می باشد . این ویژگی باعث می شود که از نیروی انسانی کم تری استفاده شود و جا به جایی ظرف ها  دارای زحمت کم تری نیز باشد .

. این مدل از ماشین ظرفشویی های صنعتی ، در دو مدل دارای خشک کن و بدون خشک کن تولید و به بازار عرضه می شوند .

انواع ماشین ظرفشویی صنعتی را به شما معرفی کردیم . حال بهتر است بررسی کنیم که به طور کلی مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی چیست .

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست

مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی صنعتی چیست ؟

استفاده از ماشین ظرفشویی های صنعتی ، برای مدیران و صاحبان هتل ها ، رستوران ها ، تالار ها و . . . دارای مزایای بسیاری است . زیرا این ماشین ظرفشویی صنعتی در زمان بسیار کمی ظرف ها را شست و شو می کند . علاوه بر این که از زمان کمی استفاده می کند ، در مصرف آب نیز صرفه جویی می کند و این امر باعث می شود که در هزینه نیز ، صرفه جویی شود . علاوه بر همه ی این ها ، قابل ذکر است که شست و شو در زمان کم و با سرعت و صرفه جویی در آب ، باعث نمی شود که شست و شوی ظرف ها بی کیفیت باشد . ظرف ها کاملا با کیفیت و تمیز شست و شو می شوند و به سرعت آماده ی سرویس دهی دوباره می شوند .

نکات قابل توجه هنگام خرید ماشین ظرفشویی صنعتی دست دوم :

بدیهی است که هزینه و قیمت تهیه ی ماشین ظرفشویی صنعتی آکبند نسبت به ماشین ظرفشویی صنعتی دست دوم ، بالا تر است . به همین دلیل برخی از افراد به فکر خرید ماشین ظرفشویی صنعتی دست دوم می افتند . این عمل باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود ؛ اما قابل گفتن است که باید نکاتی را هنگام خریداری ماشین ظرفشویی صنعتی دست دوم رعایت کنید تا پس از خرید ، دچار مشکل نشوید .

در ابتدا شما باید بدانید که هیچ شناختی از صاحب سابق ماشین ظرف شویی صنعتی دست دومی که قصد خرید آن را دارید ، ندارید و نمی دانید که چگونه از آن استفاده کرده است و به چه دلیلی می خواهد آن را به فروش برساند . پس به همین دلیل خرید ماشین ظرفشویی صنعتی دست دوم ، با ریسک همراه است .شما باید مارک و مدل ماشین ظرفشویی صنعتی دست دوم را چک کنید و از اصل یا تقلبی بودن مارک آن ، اطمینان حاصل کنید .

با دانستن مارک و مدل ، شما می توانید به طور تقریبی متوجه شوید که طول عمر و میزان استهلاک ماشین ظرفشویی صنعتی چیست .همچنین به شما پیشنهاد می شود که اگر در این زمینه تخصص و دانش کافی را ندارید ، برای این که پس از خرید به مشکل بر نخورید ، هنگام خرید  با متخصصین و مشاورین کاربلد مشورت کنید .

به طور کلی شایان ذکر است که ماشین ظرفشویی صنعتی یکی از مهم ترین تجهیزات در صنعت خدمات غذایی می باشد . این وسیله با صرفه جویی در مصرف آب ، زمان و هزینه و شست و شوی با کیفیت ظروف ، کمک بزرگی برای صاحبان و پرسنل آشپزخانه های هتل ها ، تالار ها ، رستوران ها ، کافی شاپ ها ، کترینگ ها و . . . می باشد . اگر شما نیز دارای کسب و کاری در این زمینه ها هستید ، با تهیه ی ماشین ظرفشویی صنعتی در مدل متناسب با فضای مورد نظر خود ، کسب و کارتان را بهبود ببخشید و در هزینه و مصرف آب و زمان خود ، صرفه جویی کنید .

ماشین ظرفشویی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *